Każde uzależnienie przebiega według określonych etapów. Dotyczy to również alkoholizmu. Warto poznać poszczególne fazy tej choroby, "/>

Każde uzależnienie przebiega według określonych etapów. Dotyczy to również alkoholizmu. Warto poznać poszczególne fazy tej choroby, gdyż może to pomóc w ustaleniu strategii leczenia.

Istnieją cztery główne etapy alkoholizmu. Pierwszym z nich jest faza wstępna, która trwa nawet kilka miesięcy i podczas której alkohol jest traktowany jako sposób na poprawę nastroju i zrelaksowanie się. W fazie ostrzegawczej mogą pojawiać się już problemy z pamięcią i okolicznościami dotyczącymi spożywania alkoholu. Kolejny etap to faza krytyczna, kiedy to dana osoba w zasadzie traci kontrolę nad piciem, może cierpieć na myśli samobójcze oraz zaczyna kłócić się z bliskimi. W fazie przewlekłej chora osoba wpada już w tzw. ciągi, czyli kilkudniowe maratony picia. Żeby wyjść z nałogu raz na zawsze, potrzebna jest odpowiednia terapia. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie agnusterapia.pl.

61-312 Poznań, ul. Spławie 48/0

NIP:

https://agnusterapia.pl/

2019-01-04 13:41:06

https://agnusterapia.pl/ | Etapy alkoholizmu

Efrental

64300 Nowy Tomyśl, ul. Długa 2

Meble Potocki

62021 Paczkowo, ul. Sokolnicka 58

Orzeł-Trans

61429 Poznań, ul. Brzozowa 8